İnstagram, akışın kullanıcının kontrol etmenize izin verecek bir özellik geliştirdi! 


İnstagram uygulamasının mobil geliştiricisi Alessandro Paluzzi, yakın zamanda Sık Kullanılanlar adlı geliştirme aşamasındaki  bir özelliğin ekran görüntülerini paylaştı. İşte detaylar:

Facebook’un sahip olduğu sosyal medya platformu İnstagram, kullanıcıların diğer kullanıcıları “Favori” olarak işaretlemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. The Verge’de yer alan habere göre yeni özellik, kullanıcıların en önemli İnstagram hesaplarını öncelikleri olarak sınıflandırmasına izin verecek. Böylelikle, favori olarak seçilmiş olan kullanıcıların gönderileri kullanıcının akışında daha ön planda olacak.

Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, yeni özellikle ilgili güncellemeyi ilk olarak Twitter hesabında paylaşmıştı. Yeni özellik, İnstagram’ın 2017’de kullanıcıların her gönderi için hedef kitleyi sınırlamasına olanak tanıyan farklı bir “Sık Kullanılanlar” özelliğine benziyor. Favori kişiler özelliği sayesinde kullanıcılar herhangi bir fotoğrafı yalnızca belirlenmiş favorileriyle paylaşabilecek. Bununla birlikte, yeni özellik İnstagram’a kullanıcı için en önemli hesapları belirterek kullanıcı akışı üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı da amaçlamakta.

Aynı zamanda bu görüntüler, aracın, akışınızda gezinirken yazılımın öncelik vermesini istediğiniz bir hesap listesine arkadaşlar, aile üyeleri ve içerik oluşturucular eklemenize izin vereceğini gösteriyor. İnstagram 2016’da kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye geçmişti. Ancak kullanıcılar o zamandan beri sürekli olarak uygulamanın en çok görmek istedikleri görüntüleri ve videoları gösterme konusunda yeterli bir iş yapmadığından şikayetçi. 
İnstagram’ın başkanı Adam Mosseri, platformun çeşitli algoritmalarının nasıl çalıştığı hakkında bir blog yazısında son zamanlarda bu endişeleri dile getirmeye çalıştı. Artık akış algoritması, size gösterdiği içeriğe nasıl öncelik vereceğinize karar verme seçeneği sunacak.

Favoriler isimli özellik istediğiniz kişilerin paylaşımlarını ön plana çıkaracak. Böylece en yakınlarınız ya da görmek istediğiniz içerik türlerine daha kolay erişeceksiniz. Ancak bu özelliğin İnstagram’da resmi bir özellik haline gelip gelmeyeceği belli değil.

Bir İnstagram sözcüsü Engadget’a şirketin şu anda aracı dahili olarak test ettiğini, ancak ne zaman harici bir test görebileceğimiz konusunda daha fazla ayrıntı vermediğini söyledi. Yine de özellik son zamanlarda oldukça gündemde. Bu nedenle yakında İnstagram'ın resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Denizli Web Tasarım Rv Yazılım Teknoloji olarak yazdıklarımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.