iOS 15 İLE ANI YAŞAYIN! ÖZELLİKLER VE HATALARIN GİDERİLMESİİOS 15, 7 Haziran 2021 de Apple WWDC 2021 de tanıtıldı.

20 Eylül 2021 de sunulan iPhone ve iPad touch geliştiren ios mobil işletim sisteminin on beşinci sürümüdür. Android ve Windows ile de uyumludur.

 

iOS 15 in özellikleri


Facetime

Görüşme yaparken ekranınızı paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra TV programlarını izlemenize olanak sağlıyor ayrıca müzik dinlemenizin keyfini yaşatıyor. Shareplayle aileniz sizden ne kadar uzakta olursa olsun ortak deneyim keyfini sizlere sunuyor. Birlikte izleme özelliğini biraz daha açalım: Facetime ile online film, dizi izleyebilirsiniz. Oynatma ve denetim sayesinde aynı anda erişim sağlayabilirsiniz. Şunu da unutmayalım ses düzeyini ayarladiginizda hem izleyip hem de konuşmaya devam edebilirsiniz. Müzik dinlemeye gelirsek arkadaş grubunuzdaki tüm üyeler aynı anda dinleyebilir. Eş zamanlı oynatma özelliği kolay kullanım sunuyor. Bir sonraki çalacak parçaları görebilir ve ekleme yapabilirsiniz.


Ekranınızı Paylaşın

Facetime ile birlikte ekranınızı kolayca paylaşabilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla resimlerinizi keyiflice erişim sağlayabilirsiniz ve bunu görüntülü konuşarak yapabilirsiniz.

 

Uzamsal Ses

WhatsApp grubunuzda konuşan her üyenin sesi ekranınızda bulundukları yerden geliyormuş gibi net duyuluyor. Bu özelliğiyle sohbetlerin daha akıcı ve doğal olmasını sizlere sunuyor.

 

Izgara Görünümü

Facetime kişilerinizle eşit boyutlu kutucuklar içerisinde görebiliyorsunuz. Böylece gruptaki arkadaşlarınız ve ailenizle daha kolay iletişim kurabilirsiniz.

 

Portre Modu

Telefon kameralarında portre modundan esinlenerek geliştirilen mod size daha iyi video efekti sunarken arka plan yerine size odaklanmasını sağlıyor.

 

Mikrofon Modları

Ses özelliği arka plandaki gürültüyü maksimum en az seviyeye düşürerek sesinizi ön plana çıkarıyor. Spektrum özelliği ile ortamdaki sesleri filitresiz olduğu gibi aktarıyor.

 

Bağlantılar

Web siteleri ile facetime aramalarını planlayıp paylaşabilirsiniz.

 

Çevrenizi Facetime Davet Edin

Arkadaş gruplarını facetime ile buluşturabilirsiniz. Bunun için bağlantı göndermeniz yeterli ayrıca Windows ve Android kullanıyorlarsa bile bu eşsiz deneyimden yararlanabilirler. Yapacağınız görüşmeler şifrelendiği için gizli ve güvenli görüşmeler yapabilirsiniz.

 

Mesaj ve Memoji

Mesajlarda paylaşılan bağlantılar, resimler ve diğer içerikler paylaşımlar kısmında yer alıyor. Şöyle tatlı bir özellikte var: Mesajlara dönmeden uygulama üzerinden doğrudan cevap verebiliyorsunuz.

 

Memoji

Yeni tasarlanan memojide kıyafetlerinize karar verebilir ve çıkartmalarla kendinizi ifade edebilirsiniz. Koklear, implantlar, oksijen tüpleri ve yumuşak kasklar da içerisinde bulunuyor. Tarzını yansıtın.

 

Fotoğraf Koleksiyonu Şimdi Daha Kolay!

Kullanıcılara resimlerinizi kaydırarak şık bir görsel şölen sunuyor.  Dokunarak ızgara görünümünü görüntüleyebilirsiniz ve tek hareketinizle resimlerinizi arşive kaydedebilirsiniz.

 

Odak

Odak ayarlarını oluştururken sadece almak istediğiniz bildirimleri onaylayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde yaptığınız işe odaklanabilirsiniz. Bildirimler; Yeni görünümleri, bildirim özeti, sessize alma ve önerileri, iletişim, zamana duyarlı, API oldukça geliştirilmiş özellikleriyle kullanıcılara sunuyor. Harita; interaktif yerküre, yeryüzü şekilleri ve vb. şeyler hakkında sizlere detaylı bilgi sunuyor. Detaylı şehir özelliği, yeni bir sürüş deneyimi, daha ayrıntılı yol tarifi.

 

Safari

Alt sekme çubuğu grupları, eş zamanlama, özel başlangıç sayfası,  gizlilik korumaları, HTTPS yükseltmesi, iOS  web genişletilmesi gibi bir çok özelliğe sahip.

 

Cüzdan

Ev, otel, ofis anahtarları kolaylık sağlıyor. Bir çok özelliğe sahip İOS 15, birkaç özelliği de şunlardır; Canlı metin, spotlight, sağlık, mail, siri, Apple ID, icould+, app store, artırılmış gerçeklik, carplay, oyunlar, dil, klavye, podcastler vb. Uygulamaları daha çok geliştirerek size eşsiz deneyimler sunuyor.

RV Yazılım Teknolojileri: Denizli Web Tasarım, Denizli E-ticaret, Denizli Seo, Web Tasarım, E-Ticaret, Seo Danışmanlığı